fbpx

ДЯКУЄМО ЗА ЗВЕРНЕННЯ ДО НАС

У найближчий час ми з вами зв’яжемося

Ми працюємо: ПН – ПТ, 9:00 – 18:00

ZUMTOBEL: Освітлення для Swiss Post

Сортування листів, поштових та товарних посилок вручну — важка робота. Цей процес вимагає високого рівня концентрації та найкращих візуальних умов. Для поштового центру Swiss Post в Херкінгені компанія Zumtobel та її партнери розробили зразкову систему освітлення. Збалансоване налаштоване рішення White, розроблене спеціально для ручного сортування листів, і має на меті захистити делікатний біоритм людей, які працюють вночі.

Поштовий центр Swiss Post у Херкінгені є важливим центром обробки кількох мільйонів поштових відправлень щомісяця. Пакунки, які неможливо просканувати машинами, але їх потрібно сортувати вручну за поштовими індексами. Заклад у Херкінгені займає площу 38100 квадратних метрів і працює цілодобово 365 днів на рік у три зміни. Разом із сенсорною технологією KellerKom AG, експертами з охорони праці швейцарської компанії зі страхування від нещасних випадків Suva та вченими з Люцернського університету прикладних наук та мистецтв Zumtobel розробила зразкове рішення для освітлення центру розподілу поштових відправлень.

Створення освітлювального рішення, справді орієнтованого на людину

Початковою точкою співпраці стало чинне освітлення за допомогою люмінесцентних ламп без регулювання світла, яке вже допрацьовувало свої дні. Тож рівень освітлення у центрі розповсюдження листів Swiss Post був низьким. Окрім поліпшення якості світла, партнери проєкту націлилися на сучасне рішення — освітлення, що управляється датчиком. Раніше статичне світло слід було вмикати або вимикати автоматично — залежно від присутності співробітників в окремих зонах. Крім того, на станціях сортування листів, які працюють цілодобово, потрібне спеціальне освітлення. Особливо під час нічних змін важливо зменшити синій компонент світла, щоб не заважати добовому ритму, внутрішньому годиннику персоналу. Крім того, відблиски світла на пакунках, відсортованих вручну, потрібно було значно зменшити або навіть видалити.

«Наша концепція реконструкції, створена за допомогою Lichtfuncken, була орієнтована на потреби співробітників. Для цього ми використовували найсучасніші світлодіодні світильники по всьому простору, якими можна керувати за допомогою технології датчиків від KellerKom — залежно від світлового дня та присутності співробітників. Крім того, їх можна динамічно адаптувати до поточних операцій та потреб людей. У зоні ручного сортування використовується збалансоване рішення, яке можна регулювати. Різні колірні температури імітують природні зміни ніччю та днем. Це підтримує біоритм людини, особливо у вечірні та нічні зміни».

Бені Зендер (Beni Zehnder), керівник проєкту та консультант з освітлення компанії Zumtobel

«У тісній координації з експертами з охорони праці Швейцарського фонду страхування від нещасних випадків (Suva), Zumtobel забезпечив оптимальне освітлення всіх робочих місць у поштовому центрі Херкінгена відповідно до чинних стандартів. Наші співробітники цілодобово чергують. Тому ми хотіли забезпечити такі умови освітлення, що оптимально відповідали б їх потребам. Усі вдячні за покращення щоденної роботи нашого поштового центру».

Крістіан Мьош (Christian Mösch), керівник поштового центру Херкінгена Swiss Post.

Система TECTON спрощує перетворення

Доріжки багатофункціональної безперервної системи освітлення TECTON компанії Zumtobel вже були встановлені у поштовому центрі в Харкенгені. Тому наявні люмінесцентні лампи T16 просто та легко замінили сучасними світлодіодними приладами. Окрім джерела живлення, багатофункціональна рейкова лінія системи TECTON також містить систему керування освітленням та аварійне освітлення. Завдяки 11-полюсному профілю провідності струму система є адаптованою для майбутніх інтерфейсів. Залежно від візуальних та освітлювальних завдань у поштовому центрі використовувалися світильники системи TECTON C, TECTON basic та TECTON basic RGL. Нові світлодіодні світильники вимагають менш частого технічного обслуговування, що також зменшує витрати. Крім того, завдяки світлодіодній технології можна знизити температуру в залі.

Керування датчиком економить 40 % електроенергії

Гнучкість концепції освітлення була вирішальною у цьому проєкті. Наприклад, окремі зони освітлюються 200 lx, а інші мають рівень освітленості до 1500 lx. Система датчиків від KellerKom AG інтегрована в сучасне рішення світлодіодного освітлення. Вона виявляє присутність та відсутність персоналу та гарантує автоматичне вимкнення освітлення, коли в зоні освітлення нікого не залишається.

«Такий підхід заощаджує 40% енергії, що раніше використовувалася, та значно зменшує витрати на обслуговування Swiss Post», — каже консультант з освітлення Бені Зендер з Zumtobel. «Водночас нам вдалося підняти рівень освітлення — в деяких випадках ми навіть подвоїли його».

Збалансоване біле світло імітує природний ритм день-ніч

Що стосується зони ручного сортування поштових відправлень, Zumtobel спирається на збалансовану технологію tunableWhite. Це дозволяє внести динаміку природного світла в інтер’єр кімнати. А також дозволяє командам працювати відповідно до своїх природних біоритмів. Вночі світлі кольори близько 3000 K (теплий білий) забезпечують освітлення, яке сприймається як приємне. Разом з тим під час нічної зміни уникається нейтральне біле світло (4000 К) або світло з високою синьою складовою. Крім того, Zumtobel приділив увагу відмінному контролю відблисків, що дозволяє працівниками читати різні розміри шрифтів, глянцеві та матові етикетки або упаковані в плівку посилки.

На сторінку НОВИНИ
ПОСТАВИТИ ЗАПИТАННЯ

    Вентиляція
    Електротехніка
    Світло
    Будь ласка, заповніть всі необхідні поля
    ПІДПИСКА НА РОЗСИЛКУ