fbpx

ДЯКУЄМО ЗА ЗВЕРНЕННЯ ДО НАС

У найближчий час ми з вами зв’яжемося

Ми працюємо: ПН – ПТ, 9:00 – 18:00

ZUMTOBEL: Оаза світла у Перській затоці

Музей Лувр Абу-Дабі (LOUVRE ABU DHABI) в культурному районі острова Саадіят вважається мостом між східним і західним мистецтвом. З 2017 року в цьому універсальному музеї Об’єднаних Арабських Еміратів експонуються міжнародні роботи різних епох – від доісторичних артефактів до сучасного мистецтва. Навіть архітектура будівлі, спроєктована французьким зірковим архітектором Жаном Нувелем, варта уваги відвідувачі. Освітлювальне рішення для його величезного круглого купола та всієї площі було розроблено Zumtobel.

Проєкт Жана Нувеля для Лувру Абу-Дабі створив оазис світла в Перській затоці: центральним елементом будівлі є величезний круглий купол діаметром 180 метрів. Встановлений лише на чотирьох стовпах, він ніби-то пливе у повітрі. Удень сонячне світло фільтрується крізь декоративну стельову конструкцію, створюючи чарівний ефект, що нагадує промені сонця в оазисі, коли вони падають крізь листя пальм і створюють природний візерунок. Коли сонце заходить, система освітлення від Zumtobel відстежує структуру, змінюючи утворення світла і тіні. Світильники Zumtobel освітлюють будівлю від внутрішньої сторони купола до зовнішнього.

Індивідуальне освітлення

Задля привабливого освітлення цього архітектурного ансамблю Zumtobel розробили CHROMOSOME, індивідуальне світлове рішення, створене спеціально для унікального величезного купола. Чотири тисячі таких світильників було встановлено в Луврі Абу-Дабі. Конструкція містить спеціальний радіатор, який витримує високі температури Абу-Дабі. Завдяки повністю прозорому корпусу світильника частина світла виходить вгору. Воно відбивається від стелі та стін, створюючи приємну світлу атмосферу.

Поява денного світла на місці, з ефектом світіння здалеку

Для досягнення двох різних результатів використовуються різні значення люкс (lux): ефект світіння, якщо дивитися здалеку, і приємне освітлення під куполом, схоже на денне. Керовані білі світильники дозволяють змішувати різні колірні температури. Таким чином, в залежності від часу доби або атмосфери можна досягти різних ефектів. Цей процес працює повністю автоматично завдяки системі керування освітленням LUXMATE LITENET. Сканер неба розпізнає природне денне світло, що просвічує купол, і додає штучне світло за потреби.

Чутливі твори мистецтва, суворо контрольовані значення люкс (lux)

Під куполом містяться художні галереї: 55 кубоподібних будівель, розташованих у формі Медини – традиційного арабського старого міста. Системи освітлення в галереях відповідають особливим вимогам: залежно від того, наскільки чутливими є твори мистецтва, значення lux у галереях необхідно ретельно контролювати. Куратори Лувру визначили три рівні чутливості – твори мистецтва з максимальною межею освітлення 600 000 люкс, 150 000 люкс і 37 500 люкс на рік. Так, наприклад, твори мистецтва з річним обмеженням освітлення 600 000 люкс можуть піддаватися впливу максимуму 125 люкс протягом робочих годин, при цьому це значення буде відповідно зменшено для двох інших категорій. Фахівці з освітлення Zumtobel використовують різні світлові рішення, щоб задовольнити різні вимоги. Світильники LIGHT FIELDS, HELISSA, DIAMO, PANOS infinity і PERLUCE забезпечують ефективну презентацію 620 експонатів на площі в 6400 квадратних метрів.

Інтелектуальне керування освітленням

Щоб гарантувати, що значення люкс у галереях не перевищені, Zumtobel навіть використовує дві різні концепції керування освітленням. З одного боку, автоматично керовані жалюзі залежно від денного світла контролюють потрапляння в будівлю зовнішнього освітлення на чотирьох різних рівнях. З іншого боку, спеціальні датчики, що розміщені безпосередньо біля витворів мистецтва. Якщо на витвори мистецтва потрапляють поодинокі, сильніші плями сонячного світла, датчики видають попередження – і таким чином запобігають перевищенню річних значень lux. «Завдяки датчикам денного світла, детекторам руху та контролю часу ми можемо безпечно зберігати більше, ніж просто цінні твори мистецтва», – розповідає Девід Сіціліано (Davide Siciliano), керівник комплексних проєктів Zumtobel. «LUXMATE LITENET також економить енергію та витрати».

Різні вимоги, різноманітні світильники

Широкий спектр використаних освітлювальних рішень Zumtobel демонструє, наскільки різноманітними були вимоги до проєкту Лувр Абу-Дабі. У музейній галереї фахівці з освітлення встановили в скляній стелі світильники TECTON як аварійне освітлення. Зовнішнє аварійне освітлення забезпечують світильники TUBILUX. У коридорах і технологічних приміщеннях використовуються вологостійкі світильники. AERO II використовується для освітлення офісів і диспетчерських у підвалі.

Завдяки комплексному рішенню для цього проєкту Zumtobel ще раз продемонстрували свій глибокий досвід застосування освітлення, коли мова йде про мистецтво та культуру. Адже лише завдяки незвичному освітленню величезного купола, створеного Zumtobel, Лувр Абу-Дабі опинився у центрі інтересів відвідувачів та громадськості.

На сторінку НОВИНИ
ПОСТАВИТИ ЗАПИТАННЯ

    Вентиляція
    Електротехніка
    Світло
    Будь ласка, заповніть всі необхідні поля
    ПІДПИСКА НА РОЗСИЛКУ