fbpx

ДЯКУЄМО ЗА ЗВЕРНЕННЯ ДО НАС

У найближчий час ми з вами зв’яжемося

Ми працюємо: ПН – ПТ, 9:00 – 18:00

Zumtobel: «Невидиме» світло для «Schule am See»

Освітня концепція, архітектура, освітлення: школа Schule am See у ринковому містечку Хард в австрійській федеральній землі Форарльберг є винятковою у кількох аспектах. Тут застосовано освітній підхід кластерної школи, який дає змогу навчатися протягом року в змінних командах. Є будівля, розроблена архітектурною фірмою Baumschlager Hutter Partners з Дорнбірна, у формі гребінця розташована біля луків й води. І останнє, але не менш важливе, є інноваційна концепція освітлення Zumtobel, яка – майже непомітно – використовує Limbic® Lighting для підтримки отримання знань протягом дня.

Орієнтація на людину: це стосується не лише перспективної освітньої концепції Schule am See, яка відкрила свої класи у 2018 році. Це також стосується інноваційного освітлення Zumtobel, яке повністю спирається на Limbic® Lighting. Це означає, що освітлення адаптується до діяльності учнів і вчителів протягом дня.

Червонувате світло заспокоює, блакитне світло стимулює

Колір світла та інтенсивність світлодіодних світильників враховують природний біоритм учнів і вчителів – і підтримують різні види діяльності з відповідною атмосферою освітлення в кімнаті. Червонувате світло використовується для перерв, заспокоєння або навіть під час читання вголос, наприклад. Синювате світло, навпаки, має заохочувальний ефект – і створює в кімнаті атмосферу відкритості, уважності та активності.

Освітлювальне рішення, розроблене спеціально для цього проєкту компанією Bartenbach GmbH та архітекторами та впроваджене спільно з Zumtobel, робить значний внесок у свободу використання цих відкритих модульних приміщень. Тим більш загадковим є той факт, що, на перший погляд, не видно жодних світильників.

Невидиме світло від розумної дошки до кола для сидіння

Це тому, що надзвичайно тонкі білі світлодіодні світильники Pico з технологією tunableWhite виглядають як точно інтегровані розділові смуги в акустичну або відкриту бетонну стелю. Завдяки технології з мікрофасетами та вбудованим світлодіодним освітлювальним приладам із глянцевими відбивачами вони забезпечують оптимальну світловіддачу. Результат – майже невидиме світло без відблисків від розумної дошки до кола для сидіння, від класної групи до індивідуальної роботи.

Школа з неповторною атмосферою

«Вчителі та учні часто не знають, що створює неповторну атмосферу в нашій школі», – каже директор загальноосвітньої школи Крістіан Грабгер. «Але це пов’язано з вдалою взаємодією архітектури, освітлення та дизайну інтер’єру. А навчальні простори, які завдяки скляному фасаду, скляним перегородкам і невидимим, але потужним світильникам, легкі та повітряні».

Лінійний високоефективний світлодіодний світильник TECTON зарекомендував себе як гнучка система для великого спортивного залу з додатковими площами. Стельова конструкція гарантує безпечне перехоплення навіть пропущених передач або м’ячів.

Економічна та оптична досконалість

У Schule am See також піклуються й про аварійне освітлення. Zumtobel встановив безпекові світильники та світильники для евакуації разом з ONLITE central eBox як центральну систему аварійного освітлення. Унікальною особливістю є те, що загальне освітлення також служить аварійним освітленням. Тому не було необхідності встановлювати велику кількість безпекових світильників по всій будівлі школи. Крім економічних переваг, вражають і оптичні: як в головному коридорі, так і в окремих шкільних класах, а також у всьому спортивному залі стеля виглядає набагато спокійніше.

Інноваційні форми навчання, гнучке використання простору, відкрита архітектура та індивідуальне освітлення – приклад Schule am See показує, що Zumtobel створює освітлення для навчання майбутнього.

На сторінку НОВИНИ
ПОСТАВИТИ ЗАПИТАННЯ

    Вентиляція
    Електротехніка
    Світло
    Будь ласка, заповніть всі необхідні поля
    ПІДПИСКА НА РОЗСИЛКУ