fbpx

ДЯКУЄМО ЗА ЗВЕРНЕННЯ ДО НАС

У найближчий час ми з вами зв’яжемося

Ми працюємо: ПН – ПТ, 9:00 – 18:00

Zumtobel: Ідеальне освітлення для шоу-румів

Для реконструкції штаб-квартири компанії Salvagnini, фахівця з технології обробки листового металу, в Сарего (Італія) Zumtobel співпрацювали з архітекторами та дизайнерами освітлення Джованні Траверсо та Паолою Вігі. Метою модернізації було гармонійно інтегрувати промисловий інтер’єр 1970-х років у природний ландшафт прекрасного Венето. Щоб досягти цього, Zumtobel перевернув знайомі принципи освітлення. В результаті вийшло ідеально збалансоване освітлювальне рішення, яке вміло поєднує природне та штучне світло.

 

Змінність та повторне використання компонентів є одними з провідних принципів у роботі студії Traverso-Vighy architetti. Дизайнери та архітектори освітлення перетворили штаб-квартиру Salvagnini так що вона бездоганно вписується в навколишню природу. Частина будівлі була зруйнована на користь зелених насаджень — таким чином комплекс зливається з ландшафтом. В основному використовувалися такі традиційні матеріали, як сталь, дерево та скло. В рамках проєкту архітектори уважно вивчили ситуацію освітлення на ділянці Salvagnini. Після цього капітального ремонту будівля тепер має разючу енергоефективність завдяки концепції енергетичного циклу. Усі кімнати в комплексі Salvagnini «вибудовані» відповідно до добового руху сонця. Це підтримує природний щоденний ритм людей у будівлі та сприяє їх добробуту. Для освітлювального рішення Zumtobel це означало зміну напрямку. Самі світильники відходять на другий план. Замість прямого освітлення нові концепції підтримують природне денне світло, розставляють акценти та вміло підкреслюють архітектуру. Поєднання непрямого штучного світла та природного освітлення створює неповторну атмосферу.

TECTON: Рейкова система гнучка, як Industry 4.0

Центральним елементом будівельного ансамблю є виставковий простір, схожий на музей. Через антресольну підлогу з панорамним видом відвідувачі та співробітники можуть побачити відкритий зал, який нічим не нагадує свого минулого майстерні. Натомість він постає прототипом автоматичної гнучкої фабрики, в якій фахівці Salvagnini виробляють всілякі предмети з листового металу. Простір, побудований як приклад філософії Industry 4.0 — з гнучким плануванням, взаємозамінними елементами та підкресленим освітленням.

У цьому динамічному середовищі безперервна система освітлення TECTON від Zumtobel відкриває Salvagnini максимально можливу гнучкість. Різні світильники, освітлювальні модулі та точкові світильники можна розмістити на рейковій системі TECTON у будь-який час без інструментів та зі 100-відсотковою гнучкістю. Система забезпечує надійну основу, в якій джерела живлення, прилади керування освітленням та системи монтажу аварійного освітлення вже інтегровані.

Непряме світло, природний ефект

«Щоб представити виставкову залу у належному світлі, ми встановили нашу систему безперервного освітлення TECTON», — каже Стефано Далла Віа, менеджер з маркетингових комунікацій Zumtobel Italy. «На відміну від супермаркетів або великих громадських приміщень, де світильники TECTON випромінюють пряме світло вниз, ми спрямовували світильники вгору».

Для компанії Salvagnini Zumtobel вибрали настінну оптику з асиметричним розподілом світла. Настінні шайби встановлені на відбивачах, які легко закріплюються в доріжках TECTON лише одним рухом зап’ястя, що робить їх надзвичайно гнучкими при монтажу. Світло спрямоване вгору і підкреслює деталі дивовижної конструкції даху, лінії якої в поєднанні з природним освітленням стають однорідним світлом. Настінна оптика та асиметричний розподіл створюють враження непрямого попадання світла. Ця ілюзія підсилюється тим, що самі компоненти TECTON приховані у конструкції даху.

Разом із природним денним світлом, що надходить зверху, система безперервного освітлення TECTON створює майже постійний рівень освітленості. Як тільки сонячне світло зменшується, штучне, непряме світло компенсує його нестачу.

«На додаток до світлового ефекту, ми також цінуємо треки TECTON за їх високу символічну цінність», — каже Стефано Далла Віа, менеджер з маркетингових комунікацій Zumtobel Italy. «Зрештою, сам TECTON — це продукт, який частково надходить із Salvagnini». Машини спеціаліста з технології обробки листового металу використовуються для згинання металевих елементів TECTON. Тож наша співпраця пішла по колу.

Zumtobel також обладнали центральну кімнату для заходів приємним поєднанням природного та штучного світла. «Академія» Salvagnini є центром мережі загальних кімнат, призначених для сприяння соціальній взаємодії. Комплекс складається з офісів, навчальних та конференц-залів, бару-ресторану, приміщень для інтелектуальної роботи та співтворчості.

 

Важливе світло, а не світильник

Робочі та конференц-зали будівлі Salvagnini освітлені PERLUCE. Для цієї інноваційної закритої серії світильників, що підходить для повсякденного використання, в залежності від вимог доступна різна оптика. Проста мова дизайну PERLUCE дозволяє архітектурі кімнати вийти на перший план.

«Тепле, розсіяне освітлення в навчальних кімнатах утримує увагу людей, не напружуючи їх очі, тоді як освітлення в офісах освітлює робочі місця та підтримує співробітників, які проводять свій день за комп’ютером», — говорить Франческа Занеттін, менеджер з корпоративного брендингу та маркетингу Salvagnini.

Акцентне освітлення для зони ресепшену, кабінетів та бару забезпечується прожекторами серії Zumtobel SUMPERSISTEM II.

Окрім внутрішніх просторів, відкриті території, парки та під’їзні дороги на ділянці Salvagnini також були обладнані спеціальною концепцією освітлення. Крім того, були облаштовані доріжки, які м’яко вписуються в навколишній ландшафт, не порушуючи його спокою.

«Ми підтримуємо міцне партнерство з Zumtobel протягом багатьох років. Ми вибрали світильники Zumtobel для підтримки природного освітлення нашого нового кампусу протягом різних фаз дня», — говорить Франческа Занеттін, менеджер з корпоративного бренду та маркетингу компанії Salvagnini. «Вирішальним фактором нашого вибору стала інноваційна пропозиція, яка ідеально відповідала нашим стандартам та специфікаціям проєкту. Ми дуже задоволені результатом».

Сталий розвиток на перетині природи та культури

Завдяки новаторській концепції архітектури та освітлення студії Traverso-Vighy architetti, штаб-квартира компанії Salvagnini ідеально вписується у природний ландшафт регіону Венето. Zumtobel так само гармонійно поєднує природне та штучне освітлення для створення однорідного, зручного для користувача рішення. Своєю участю у проєкті фахівці Zumtobel ще раз довели, що сучасне освітлення може бути енергоефективним та стабільним.

На сторінку НОВИНИ
ПОСТАВИТИ ЗАПИТАННЯ

    Вентиляція
    Електротехніка
    Світло
    Будь ласка, заповніть всі необхідні поля
    ПІДПИСКА НА РОЗСИЛКУ