ДЯКУЄМО ЗА ЗВЕРНЕННЯ ДО НАС

У найближчий час ми з вами зв’яжемося

Ми працюємо: ПН – ПТ, 9:00 – 18:00

Як переробити ванну кімнату: корисні лайфхаки

Отже, ви готові переробити ванну кімнату. Вітаємо! Як ви, напевно, здогадуєтесь, у вас попереду чимало завдань. Навіть за допомогою професійного дизайнера ванних кімнат та генерального підрядника, який подбає про будівництво та монтаж, багато розумової праці неминуче лягає саме на вас, власника будинку. Тож, як переробити ванну кімнату: корисні лайфхаки, частина перша.

Саме від вас залежить, скільки ви хочете витратити, як це має виглядати та функціонувати. Наші поради допоможуть вам орієнтуватися в процесі планування та концептуальних етапів.

Крок 1: Чого ви намагаєтесь досягти?

Це здається досить простим запитанням, на яке має бути проста відповідь: «Ну, мені потрібна нова ванна кімната». Але коли ви вирушаєте у подорож, яка забирає значну частину вашого часу та банківського рахунку, ви хочете це правильно зробити. І ви хочете бути задоволеними кінцевим результатом.

Перш ніж щось робити, подумайте, якою була б ваша ідеальна ванна кімната. Забудьте про обмеження грошей і простору; просто уявіть, що ви хочете. Для кого призначена ця ванна кімната? Це головна ванна кімната чи ванна кімната для дітей? Якими функціями вона буде обладнана?

Важливі також й інші міркування:

  • Скільки людей буде нею користуватися?
  • Скільки часу ви проводите у ванній вранці, вдень та вночі?
  • Чи плануєте ви зустріти старість у цьому будинку?
  • Чи є у вас такі медичні проблеми, як поганий зір чи артрит?
  • Ви просто хочете щось, що легко чистити й прибирати?
  • Або ви просто хочете оновити зовнішній вигляд для перепродажу?
  • Ванна кімната вашої мрії містить підігрівач для рушників, паровий душ або телевізор?

Відповіді на ці питання допоможуть вам орієнтуватися у прийнятті рішень.

Є три основні причини, через які люди хочуть переробити ванну. Оновлення зовнішнього вигляду. Якщо вас влаштовує планування вашої поточної ванної кімнати, але ви відчуваєте, що вона просто потребує оновлення, тоді ви зосередите свою увагу на виборі матеріалів та, можливо, нових шафах чи сантехнічних приладах.

Якщо ви оновлюєте свою ванну кімнату, щоб продати, ви захочете зрозуміти, що можуть захотіти потенційні покупці. Хоча важко передбачити, що шукає випадковий покупець, ви можете провести невелике дослідження того, що подобається більшості власників будинків.

Краща функціональність та більше місця для зберігання. Можливо, ви завжди ненавиділи, як відчиняються двері, або вам набридло складати туалетний папір на унітаз та зберігати косметику на вмивальнику. Можливо, ви не користуєтеся ванною і хочете мати великий багатофункціональний. Або два окремих вмивальників замість одного. Чи хочете більше природного світла.

Крок 2: Дослідження та бюджет

Напевно, ви вже уявляєте, що можете собі дозволити у фінансовому плані, тому перше, що ви хочете зрозуміти, – це скільки коштуватиме оновлення ванної кімнати. Подумайте, які масштаби змін вам потрібні: легка реконструкція чи повне перероблювання. І завжди враховуйте фінансову подушку у 10-20% вартості ремонту для непередбачених витрат.

Пам’ятайте: щоб зменшити витрати, з’ясуйте, чи зможете ви оновити ванну кімнату, не переносячи жодної з чинних сантехнічних мереж чи електропроводку.

Крок 3: Знайдіть професіонала

Чи наймати професіонала, вирішувати вам. Якщо ви знаєте, що ви хочете, і де знайти те, що вам потрібно, і впевнені, що ваші ідеї спрацюють, тоді етап проєктування може залишитися за вами.

Але знайте, що професійний дизайнер ванних кімнат може подумати про речі, про які ви, можливо, і не думали. Наприклад, про встановлення пральної машини та сушарки у ванній кімнаті, мансардне вікно чи оптимізацію простору для максимальної функціональності та ефективності приміщення.

Існують різні способи роботи з дизайнером. Невеликі консультації з проєктування або більш розгорнуте бачення з дизайнерським планом – можливо єдине, що потрібно вам для початку. Для особливо складних робіт найкраще повністю довіритись професіоналам.

Складність прокладання сантехніки, укладання плитки та підлоги, встановлення туалетів та вмивальників. Все це та багато інших технічних моментів залишають занадто багато місця для помилок. І ви, швидше за все, щось наплутаєте, втратите гроші й в кінцевому підсумку у ванній кімнаті буде повно недоліків.

Для серйозних структурних змін з перепланування будинку/квартири вам може знадобитися архітектор. Майже завжди наймаються фахівців для сантехнічних та електромонтажних робіт. Якщо ви сумніваєтеся, найміть професіонала, який допоможе.

Крок 4: Уточніть свій план

Зберіть фотографії ванних кімнат, які вам подобаються. Наприклад, вам може сподобатися, як туалет, вмивальник та душ розміщені на одній конкретній фотографії, а стиль, колір або матеріали – на іншій. Знайти цікаві ідеї щодо того, як правильно переробити ванну кімнату, можна знайти на Houzz.com

Якщо ванна кімната вашої мрії не поміщається у наявний простір, подумайте, що знаходиться з іншого боку стін ванної. Чи можете ви вкрасти простір із сусідньої кімнати, шафи чи іншого невикористаного приміщення? Чи можна знести стіну, щоб створити більше місця?

Які ще моменти потрібно врахувати? Чи хочете, щоб туалет був відкритим чи знаходився у ніші. Які місця для зберігання вам потрібні – для фена, косметики, рушників тощо. Чи будете ви заряджати мобільний телефон у ванній кімнаті? Навіть як розмістити вмивальники чи шафки, щоб вони відповідали вашому зросту та зросту інших членів родини.

Ваші мрії, то нескінченна історія та змога створити унікальний простір. Тому думайте і ретельно плануйте заздалегідь, щоб отримати все, що хочете.

Знову ж таки, подивіться на фотографії, які вас надихають. Назбирайте якомога більше ідей, не полишаючи нічого на випадок. Адже було б шкода вже у процесі перероблення приймати рішення про матеріал чи стиль, що, зрештою, не буде задовольняти, бо ви не встигли це запланувати.

Плануючи вентиляцію ванної кімнати, зверніть увагу на компоненти MAICO.

Крок 5: Затвердіть схематичний дизайн

На цьому етапі потрібно перевірити креслення, що дають чітке уявлення про архітектурне та технічне планування ванної кімнати, розміри її складових компонентів.

Сенс у тому, щоб прорахувати розміщення елементів, відстань між ними, зручність користування простору.

Коли на креслені будуть чітко зазначені всі розміри та виміри, стане зрозуміло, скільки плитки потрібно буде замовити для стін та підлоги, або скільки мармурової плити вам знадобиться для стільниці. Ви або ваш дизайнер можете скористатися цією інформацією, щоб проаналізувати ціни на матеріали та рівень фінансових витрат.

Сьогодні ми торкнулися першої частини корисних порад. Наступного тижня продовжимо розповідати, як  переробити ванну кімнату: лайфхаки.

На сторінку НОВИНИ
ПОСТАВИТИ ЗАПИТАННЯ

Вентиляція
Електротехніка
Світло
Будь ласка, заповніть всі необхідні поля
ПІДПИСКА НА РОЗСИЛКУ