ДЯКУЄМО ЗА ЗВЕРНЕННЯ ДО НАС

У найближчий час ми з вами зв’яжемося

Ми працюємо: ПН – ПТ, 9:00 – 18:00

Освітлення від ZUMTOBEL: Віденський університет економіки та бізнесу

НОВИЙ КАМПУС ВІДЕНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ:

Бібліотека й навчальний центр від Zaha Hadid Architects та ZUMTOBEL

Освітлення від ZUMTOBEL

Віденський університет економіки та бізнесу (WU), який знаходиться у великій парковій зоні Відня – один із найбільших та найкращих навчальних закладів Європи. Він є не лише одним з найбільших нових будівельних проєктів Відня; це також окрема віха в освітній інфраструктурі Австрії (освітлення від ZUMTOBEL).

У 2007 році було визначено місце для нового кампусу WU. Будівництво тривало з 2009 по 2013 рр. Нове університетське містечко – сучасний урбаністичний об’єкт. Він межує з територією Всесвітньої виставки та одним із найстаріших парків Вестерпратер. Побудований у співпраці з австрійською федеральною компанією з нерухомості Bundesimmobiliengesellschaft (BIG), новий кампус містить різні будівлі, в розробці яких взяли участь шість архітектурних студій з усього світу: Заха Хадід Архітектс (Zaha Hadid Architects, Гамбург, Німеччина), Пітер Кук з CRABstudio (Peter Cook, Лондон, Велика Британія), NO.MADArquitectos (Мадрид, Португалія), Карме Пінос (Carme Pinós, Каталонія), японський архітектор Хітосі Абе (Hitoshi Abe) і Лаура Спінадел (Laura P. Spinadel) з віденської студії BUS.

Результат – надзвичайне поле сучасної архітектури. Завдяки своїй лаконічності, простір об’єднує різні індивідуальні споруди (кожна з них розроблена певним архітектурним бюро), пропонуючи користувачам максимум комфортних умов для відпочинку та навчання:

  • бібліотека і навчальний центр – «Zaha Hadid Architects»;
  • лекційний центр, ресторан й будівлі факультетів – «BUSarchitektur»;
  • адміністрація – «NO.MADArquitectos»;
  • будівлі факультетів і спеціалізовані бібліотеки – «CRABstudio»;
  • будівлі факультетів – «EstudioCarmePinós»;
  • зовнішні постачальники послуг та будівлі факультетів – майстерня «HitoshiAbe».

Освітлення від ZUMTOBEL

Кампус знань (LLC)

Центром просторого кампуса, що розташувався на дев’яти гектарах, є Бібліотечно-навчальний центр, спроєктований Захою Хадід. Виразна будівля LLC з гострими кутами й сміливими лініями, що нахиляється переднім краєм, нагадує футуристичний командний центр.

Вона складається з двох об’ємів, фасади яких обшиті панелями фібробетону. Верхній фасад, чорний, з енергійним консольним виносом в бік головної площі кампусу, містить в собі бібліотеку, і зокрема – читальну залу біля величезного вікна-«монітору», звідки відкривається вид на парк.

В інтер’єрі також переважає естетика космічного корабля з різко нахиленими стінами, заокругленими краями й довгими вузькими проходами, що тягнуться від одного кінця кімнати до іншого.

Нижня частина споруди відокремлена від верхнього фасаду заскленою стрічкою й закрита світлими панелями. Усередині розташовані простори для самостійних занять, центр зайнятості, зали для заходів, книжковий магазин тощо. Вестибюль і атріум є продовженням зовнішньої площі. Від них до самого даху підіймаються спіралеподібні сходи та пандуси, що утворюють магічний воронкоподібний простір.

Архітектура екоосвітлення

Несхожі творчі стилі шести архітекторів також являли собою певну проблему для проєктувальників світла.

З одного боку, необхідно було адаптувати концепцію освітлення до певного архітектурного характеру, чергуючи приглушене й динамічне світло. З іншого – кількість освітлювальних конструкцій потрібно було звести до мінімуму з метою ефективного використання.

Як результат: в цілому використано 12000 світильників, зокрема підвісні й приховані, та індивідуальні світлові рішення. Також застосовано 7 км безперервного освітлення.

Всі корпуси університетського містечка, що вміщує близько 23 000 студентів і 1500 співробітників, було спроєктовано з урахуванням максимальної енергоефективності. Тож головною задачею компанії ZUMTOBEL була установка ефективного й стійкого світлового обладнання, наприклад, ліній освітлення SLOTLIGHT II, підвісних світильників CLARIS II й світлодіодних світильників серії PANOS INFINITY.

Освітлення від ZUMTOBEL

Всі системи освітлення в будівлях контролюються загальним контролером KNX-шини. Детектори руху використовуються для управління освітленням на сходах та у санітарних приміщеннях. Водночас офіси оснащені спеціальною системою управління освітленням для оптимізації використання денного світла. У порівнянні зі звичайними рішеннями ця комбінація споживає набагато менше електроенергії.

Особливий аспект цього проєкту: ZUMTOBEL виступив не лише партнером-постачальником світильників, а й відповідав та координував весь монтаж світлового обладнання чотирма електромонтажними компаніями.

На сторінку НОВИНИ
ПОСТАВИТИ ЗАПИТАННЯ

Вентиляція
Електротехніка
Світло
Будь ласка, заповніть всі необхідні поля