ДЯКУЄМО ЗА ЗВЕРНЕННЯ ДО НАС

У найближчий час ми з вами зв’яжемося

Ми працюємо: ПН – ПТ, 9:00 – 18:00

Освітлення від Zumtobel у музеї MAXXI у Римі

Перший національний музей сучасного мистецтва в Італії, Museo Nazionale delle Arti del XXI Secolo, або «MAXXI», — це одна з найвиразніших сучасних архітектурних споруд Риму. Динамічний характер будівлі створений Архітектурним бюро Заха Хадід* Архітектс. Освітлювальні рішення поставила компанія Zumtobel Group.

Освітлення від Zumtobel у музеї MAXXI. Світло-сіру будівлю MAXXI, яка розташована на території колишніх військових казарм на північній околиці міста, між вигином річки Тибр, житловим районом і складськими приміщеннями, видно здалеку. Її вигнуті контури сильно контрастують з міським пейзажем та чарівним чином приваблюють відвідувачів.

Освітлення від Zumtobel у музеї MAXXI

Будівля

Відкрита бетонна будівля виглядає як величезна скульптура, де спостерігаються захопливі комбінації гри світла та тіней. Яскраві візерунки намальовані сонячним світлом, проникають всередину будівлі та йдуть далі крізь неї, а лінії тіней блукають по всій місцевості. Інтер’єр та екстер’єр тонко поєднуються між собою.

Фоє

Фоє музею — зал заввишки як сама будівля, наповнений сходами, проходами та мостами. Це простір в стилі Піранезі, що складається зі світлого бетону та чорної сталі. Динамічні сходи з’єднують п’ять виставкових рівнів та скеровують потік відвідувачів через «вертикальну площу».

Освітлення від Zumtobel у музеї MAXXI

Фоє повністю заповнюється природним світлом від скляного даху до підлоги. Але делікатно врівноважується освітленою стелею від Zumtobel. Стеля містить непряме люмінесцентне освітлення, яке може бути додано при потребі. Така комбінація забезпечує однорідне освітлення у приміщенні. Архітектори також використовували штучне світло як особливий елемент дизайну: «У залі світло є важливим елементом дизайну. Його інтегровано в архітектурні елементи, щоб підкреслити динамічне планування простору», пояснює архітектор проєкту Джанлука Ракана (Gianluca Racana). Сходи та доріжки самі перетворюються на носіїв світла. Їх напівпрозорі мерехтливі бічні сторони оснащені люмінесцентними лампами з розсіювальним світлом та акриловим склом набувають вигляду світлових боксів.

Освітлення від Zumtobel у музеї MAXXI

Просторість фоє, його лінії та динаміка продовжуються у виставкових залах. Ці приміщення з прямими, вигнутими або похилими стінами є одночасно дивовижними та диференційованими. Деякі частини галерей є закритими, інші — відкриті з великими скляними стінами. Зали паралельні, східчасті, перетинаються, утворюють каскадні рівні, мандрують у різні сторони, щоб потім знову зустрітися. Відвідувач має можливість продрейфувати цим простором повз виставкові експозиції. Замість класичних залів куратори виставки мають у своєму розпорядженні загальну площу 10 000 м². Складна просторова композиція Захи Хадід кидає виклик традиційному виставковому простору. MAXXI дозволяє по-новому налаштувати та випробувати мистецтво в діалозі з архітектурою, стимулюючи перехресні посилання та асоціації.

Освітлення

Конструкція освітлення відповідно диференційована. У сходовій залі, головне значення відіграє природне освітлення. Воно відповідає майже за студійну атмосферу освітленої зали. «Ми хотіли забезпечити якомога більше природного світла. Оскільки більшість творів мистецтва створені в умовах денного світла, це полегшує сприйняття кольорів та поверхонь без «фальсифікацій». Водночас для нас було важливо створити оптимальні умови штучного освітлення», — пояснює Джанлука Ракана. Саме для цього були створені складні стелі, що світяться.

Всі технічні елементи вбудовані у вузькі балки стелі — сталеві решітки каркаса, оброблені бетонними елементами. Вони також переносять решітки назовні, які служать для захисту від сонця та розсіювання світла. Однорідне основне освітлення забезпечується затемненими люмінесцентними лампами із розсіювальним світлом та напівпрозорим акриловим склом по обидві сторони по всій довжині реберних балок. Алюмінієві жалюзі служать навісами, що регулюються розумною системою управління світлом Luxmate Litenet залежно від положення сонця та необхідного денного освітлення. Система також контролює світловіддачу світильників. Це забезпечує ідеальну комбінацію природного та штучного освітлення, яку можна регулювати відповідно до наявних умов денного світла. Система рейок з нижньої сторони балок дозволяє встановлювати додаткові світильники для точкового освітлення.

Дизайн зовнішнього освітлення ідеально доповнює архітектуру будівлі: з одного боку, акцентуючи увагу на новій складовій міста, а з іншого, підкреслюючи іі зв’язок з кварталом, де вона розташована.

Інформація про проєкт:

Клієнт: Міністерство культурної спадщини, культурної діяльності і туризму Італії, Рим

Архітектура: Zaha Hadid Architects, Zaha Hadid та Patrik Schumacher, Лондон / Великобританія

Дизайн освітлення: Equation Lighting, Лондон / Великобританія

Проєктування електромереж: Max Fordham and Partners, OK Design Group, Лондон / Великобританія

Електромонтаж: Ciel Spa, Рим

Освітлювальні рішення:

Фоє: Система світлових смуг Tecton

Експозиції: Система світлових смуг Tecton, прожектори Vivo L, світильники Panos, система управління світлом Luxmate Litenet

*Заха Мохаммад Хадід

Британська піддана, етнічна арабка Заха Хадід народилася в Багдаді 31 жовтня 1950 року. В родині заможного прозахідно орієнтованого промисловця і громадського діяча, одного із засновників Національної демократичної партії Іраку. Сім’я жила в комфортному будинку модерністського стилю. Заха вчилася математики в Американському університеті Бейрута, а потім вступила в лондонську школу Архітектурної асоціації. Її наставниками були Елія Зенгеліс, Рем Колхас і Альвін Боярський.

Заслуги Хадід у сучасній архітектурі визнані не тільки на її батьківщині. Список міжнародних нагород за проєкти та споруди вражає і з кожним роком збільшується.

Географія творінь архітекторки досить масштабна: Англія, Японія, Росія, Корея, Китай, Італія, Франція, Німеччина, Данія, Іспанія, Австрія і т.д. Попри те, що у 2004 році Хадід отримала вищу архітектурну нагороду світового значення — Прітцкерівську премію (перша серед жінок), вона пишається вельми скромною кількістю реалізованих проєктів.

На сторінку НОВИНИ
ПОСТАВИТИ ЗАПИТАННЯ

Вентиляція
Електротехніка
Світло
Будь ласка, заповніть всі необхідні поля