fbpx

ДЯКУЄМО ЗА ЗВЕРНЕННЯ ДО НАС

У найближчий час ми з вами зв’яжемося

Ми працюємо: ПН – ПТ, 9:00 – 18:00

THORN: Організовуємо освітлення офісу

Настав час застосувати більш цілісний підхід до освітлення і враховувати не лише те, наскільки добре воно освітлює те, що ми робимо, але й те, наскільки добре воно освітлює приміщення, в яких ми працюємо, і людей, з якими ми працюємо. THORN розповідає, як правильно поєднати ці ключові моменти.

Наука про те, як світло впливає на наші тіла, надзвичайно розвинулася за останні два десятиліття. Але нам ще потрібно багато чому навчитися, і допоки ще не так багато «інструкцій» того, як найкраще застосувати знання на практиці на робочому місці.

Тим часом існують прості принципи, яких може дотримуватися кожен фахівець з освітлення, щоб переконатися, що освітлення в офісі створює здорову, комфортну атмосферу. Це означає не просто зосередитись на освітленні для “завдань” на робочому місці, а взяти більш цілісний підхід.

Три основні елементи, які слід враховувати при освітленні офісу: завдання, простір та обличчя (так, саме так). Схеми освітлення, які вдало поєднують усі ці три елементи, створять атмосферу, приємну та продуктивну. Ось як!

ЗАВДАННЯ

Освітлення повинно забезпечувати правильний рівень освітлення для того, щоб люди могли ефективно виконувати завдання. Стандарт EN12464 визначає рівні освітленості для різних видів діяльності. Літнім працівникам та робітникам зі слабким зором може знадобитися вищий рівень світла, ніж іншим. Зараз у багатьох офісах все більше акцентуються на гнучкій роботі, онлайн та офлайн зустрічах та розмовах. Освітлення повинно бути досить гнучким, щоб добре працювати у всіх цих ситуаціях. Комп’ютери, планшети та телефони з екранами з підсвічуванням є скрізь у сучасному офісі, тому слід уникати відблисків, які можуть ускладнити їх використання.

ОБЛИЧЧЯ

Будь то зустріч, відеоконференція чи дружня розмова біля охолоджувача води, освітлення має дозволяти чітко бачити обличчя одне одного. Ключові фактори — це циліндрична освітленість, моделювання обличчя та хороша передача кольорів. EN12464 визначає циліндричну освітленість 150 люкс на висоті голови та індекс моделювання від 0,3 до 0,6. Це створює середовище, де ми почуваємось комфортно, добре виглядаємо і можемо бачити одне одного досить чітко, читаючи висловлювання, настрій та мову тіла наших колег. Це також гарантує, що до очей людей потрапляє достатньо світла, щоб тримати їх напоготові. Кожне робоче місце є унікальним і вимагатиме індивідуальних налаштувань освітлення. Але майте на увазі ці три пріоритети, і ви можете бути впевнені, що ваше освітлення забезпечить ефективну роботу працівників.

ПРОСТІР

У минулому офісне освітлення часто фокусувалося лише на освітленні поверхонь столу та уникання відблисків на екранах. Це ненавмисно створило так званий «печерний ефект», що призвело до похмурих офісів та сонних робітників. Ретельно проаналізувавши, як ми освітлюємо навколишній простір, ми можемо уникнути цих проблем й допомогти створити середовище, де працівники можуть почуватись комфортно. Вкрай важливим є дифузне, добре розподілене світло із поєднанням вертикального та горизонтального освітлення. Світлі стелі та стіни також роблять простір приємнішим.

Колір світла також має важливий вплив на атмосферу офісу. Теплі кольорові температури пов’язані з розслабленням, тоді як більш прохолодне світло вважається більш доречним для робочого середовища. Компроміс із колірною температурою або кольоровідтворюванням матиме великий вплив на робочу атмосферу, яку ви створюєте. Так само важливо переконатися, що в просторі достатньо світла і водночас не надто багато відблисків. Що своєю чергою може спричинити головний біль та перенапруження очей, а також ускладнює користування комп’ютерами, телефонами, планшетами, а ще розуміння того, що ми робимо. Відблиски можна контролювати за допомогою ретельного попереднього планування освітлення та вибору світильників з гарним оптичним дизайном, щоб офісні працівники почувалися комфортно.

На сторінку НОВИНИ
ПОСТАВИТИ ЗАПИТАННЯ

    Вентиляція
    Електротехніка
    Світло
    Будь ласка, заповніть всі необхідні поля
    ПІДПИСКА НА РОЗСИЛКУ