ДЯКУЄМО ЗА ЗВЕРНЕННЯ ДО НАС

У найближчий час ми з вами зв’яжемося

Ми працюємо: ПН – ПТ, 9:00 – 18:00

Спеціальні освітлювальні рішення для музею Ґуггенхайма в Більбао від Zumtobel

1997 року свої двері для відвідувачів відкрив музей Ґуггенхайма в Більбао. Його дивовижна будівля розташована на березі Нервіон. Ефектна архітектура та сучасні твори мистецтва музею перетворили провінційне місто Більбао на «Мекку» мистецтва. “Ефект Більбао” говорить саме про цей феномен.

Минулого року, щоб зберегти безцінні художні твори таких художників як Марк Ротко, Ів Кляйн, Сай Твомблі, Ансельм Кіфер, Роберт Раушенберг та Едуардо Чільїда, а також тимчасові експозиції Олафура Еліассона, Ель Анацуі та Василя Кандинського, музею знадобилась нова система освітлення. Компанія Zumtobel розробила спеціальний продукт, який відповідав всім вимогам музею.

Архітектура

Музей Ґуггенхайма в Більбао був розроблений американсько-канадським архітектором Франком Гері в стилі деконструктивізму. Це сучасний, авангардний стиль архітектури, що характеризується похилими стінами, пересіченням елементів будівлі та багаторівневими стелями. Вкриті титановими пластинами стіни музею нагадують незвичайну рослину або фантастичний корабель. У виставковому просторі площею 9000 м2 можна знайти картини скульптури, інсталяції та твори відео мистецтва — переважно шедеври XX століття.

Рішення

Після оновлення освітлювальної системи у виставковий простір ніби вдихнули нове життя. Завдяки інноваційним LED рішенням від Zumtobel було досягнуто нових рівнів ефективності та якості світла. Щоб задовольнити технічні та фінансові вимоги музею, Zumtobel розробила спеціальний продукт на замовлення. Його можна використовувати як: лінійчатий світильник, звичайний точковий світильник, вузькоспрямований точковий світильник або ж проектор.

Найголовніше в освітленні музею — це ідеальне освітлення суті та форми експонату. Лінійчатий світильник Zumtobel впорався з завданням на 100%: у виставкових зонах зі стелями заввишки до 12 метрів він гарантує ідеальну суміш тонко акцентованого та масштабного освітлення разом з рівномірним розподілом світла у поєднанні з видатним індексом відтворення кольору Ra > 96. Додаткові прожектори охайно та точно освітлюють твори мистецтва. Ультрафіолетове і світлодіодне світло захищає експонати та має три кольорові температури: 3000 К, 3500 К і 4000 К. Крім того, спеціальний фільтр можна використовувати для створення дифузного та овального розподілу світла.

За допомогою ротаційно-симетричної оптичної лінзи Fresnel, доступної у версіях 6° та 8°, вузькоспрямований точковий світильник забезпечує особливо точне, контурне освітлення. Світильник має спеціальний зум для фокусування світла з чотирма різними лінзами (14, 25, 35 та 50).  Інноваційні LED технології дозволяють значно зменшити споживання енергії, що було однією з вимог музею. Bluetooth технологія робить технічне обслуговування нового освітлення особливо простим.

У музеї Ґуггенхайма в Більбао було встановлено понад 1000 спеціальних світильників.

Фото: Zumtobel. Фотограф: Faruk Pinjo, 2019.

На сторінку НОВИНИ
ПОСТАВИТИ ЗАПИТАННЯ

Вентиляція
Електротехніка
Світло
Будь ласка, заповніть всі необхідні поля
ПОДПИСКА НА РАССЫЛКУ