fbpx

ДЯКУЄМО ЗА ЗВЕРНЕННЯ ДО НАС

У найближчий час ми з вами зв’яжемося

Ми працюємо: ПН – ПТ, 9:00 – 18:00

Розетки та вимикачі в інтер’єрі

Про що перше ви думаєте, коли згадуєте про розетку або вимикач? Спробуємо здогадатися. Білий простий пластмасовий виріб квадратної форми? І дарма — дизайнерські ідеї та технічний прогрес не обійшли стороною ці пристрої.

Нині пристрої та електрофурнітура можуть бути оригінальним декором інтер’єру, тож виробники приділяють їх дизайну велику увагу.

Наприклад, можна обрати розетку чи вимикач за кольором або матеріалом.

Мінімалізм та хай-тек доповнять оригінальні рамки з матового світлого або темного скла або алюмінію сірих, червоних або бірюзових відтінків.

На стінах з необробленої цегли будуть доречні розетки з матового скла, міді або бронзи.

Для класичних інтер’єрів підійдуть вироби з латуні, бронзи, срібла, позолоти.

Практично в усі інтер’єри впишуться вироби класичного вигляду нейтральних білих чи бежевих відтінків.

Квадратні й прямокутні розетки набувають стильного вигляду завдяки дорогим матеріалам: шкірі, дереву, каменю. Вишукано і яскраво виглядають декоративні облаштування круглих або овальних форм, виготовлені з кольорового матового скла.

Вантажний вид мають вимикачі (з поворотними перемикачами), виготовлені з порцеляни чи фарбованої кераміки.

До того ж з плином часу функції звичних пристроїв значно розширилися завдяки технологіям. Нині розетки й вимикачі є важливими елементами системи «розумний дім».

Так розетки з USB  користуються все більшим попитом, оскільки не потрібно багато проводів чи знімних блоків живлення, щоб підключати гаджети — досить мати USB кабель. Причому при зарядці планшета чи смартфона основна розетка залишається вільною.

Все більшим попит нині мають й пристрої, оснащені таймерами різних типів. Часовий проміжок роботи розетки задається електронним таймером (є кнопки та дисплей) або ж традиційним поворотним механізмом.

Широкий асортимент розеток та вимикачів пропонує німецький виробник JUNG. Рішення JUNG об’єднують в собі надійність систем автоматизації будівель, що відповідають вимогам завтрашнього дня, і естетичний дизайн, відзначений знаком якості «зроблено в Німеччині».

Також хочемо дати кілька порад щодо розміщення розеток і вимикачів:

Перемикач стельового освітлення варто розміщувати біля дверного отвору на висоті 75-90 см від підлоги. Цей показник вираховується з середнього зросту всіх дорослих мешканців квартири. Кожен повинен з комфортом натискати на перемикач, щоб не тягнутися і не нагинатися до нього.

Вимикач повинен розташовуватися з боку ручки міжкімнатних дверей, на її рівні. Не варто розміщувати перемикач з боку дверної петлі, тоді двері перекриватимуть його, створивши незручність.

Доступ до перемикача не повинен бути закритий меблями. Найчастіше вимикачі закривають високі шафи, відкриті системи зберігання і спинки ліжок.

Згідно із застарілими стандартами, розетки й вимикачі для ванної, вбиральні та комори необхідно розташовувати з боку коридору, а для житлових кімнат і кухні — в самих кімнатах. Це правило розроблялося з урахуванням особливостей старих квартир. В сучасних плануваннях і з появою вологостійких вимикачів їх стали розміщувати та, де зручно, або навіть дублювати як зовні, так і всередині приміщення.

Диммери та контролери допоміжного або декоративного освітлення монтуються в зручному місці, з урахуванням дизайну.

Кількість роз’ємів у кухні безпосередньо залежить від кількості електроприладів, якими регулярно користуються. Бажано мінімум три розетки розташувати на 10-20 см вище стільниці. Обов’язковими стаціонарними кухонними приладами вважаються холодильник, та мікрохвильова піч. Розетки під ці прилади можна передбачити прихованими. За холодильником зазвичай встановлюють розетку на рівні 60-80 см.

У спальній кімнаті розетки передбачаються біля ліжка в залежності від кількості гаджетів, які ви тримаєте поруч під час сну. Решта розеток розташовуються відповідно до функціональних зон спальні: робоча, відпочинку тощо.

Розетки в дитячій кімнаті повинні бути оснащені спеціальним клапаном, кришкою або скошеним введенням вилки. Такі пристосування не дуже мобільні в експлуатації, зате точно захистять дитину від зайвої цікавості.

Для передпокою досить від однієї до трьох розеток, розташованих в кутку біля плінтуса на рівні 15-20 см від підлоги. Варто заздалегідь продумати, що ви використовуєте в коридорі, наприклад, пилотяг, електросушарку для взуття тощо.

Що ж до ванної кімнати, кріпити розетки поруч з водозабірним пристроєм заборонено. Розетки мають бути встановлені не менше як 60 см від ванни й раковини, а краще на відстані метра. Обов’язково варто потурбуватися про захист від вологи. Розетки для ванної повинні мати мінімальний захист від вологи рівня IP 44, а також бажано, повний захист від води та пилу IP 68.

У вітальні стандартним вважається розміщенням по 2 розетки на кожній стіні на рівні приблизно 30 см від підлоги. До них підключаються додаткові електроприлади — торшери, вентилятори, зарядні пристрої, приставки та багато іншого в разі потреби.

Якщо у вітальні облаштована робоча зона, то її варто обладнати особливо ретельно. Це мінімум шість роз’ємів для ПК, колонок, екрану, принтера, сканера, додаткового освітлення, роутера. Розетки та вимикачі рекомендовано розташовувати так, щоб різні вилки, в тому числі й від іноземної техніки не перекривали сусідні розетки.

На сторінку НОВИНИ
ПОСТАВИТИ ЗАПИТАННЯ

    Вентиляція
    Електротехніка
    Світло
    Будь ласка, заповніть всі необхідні поля
    ПІДПИСКА НА РОЗСИЛКУ