fbpx

ДЯКУЄМО ЗА ЗВЕРНЕННЯ ДО НАС

У найближчий час ми з вами зв’яжемося

Ми працюємо: ПН – ПТ, 9:00 – 18:00

Пристрій залишкового струму в центрах обробки даних — ТАК чи НІ?

Необхідність дотримання дедалі більшої кількості законів, керівних принципів та стандартів при побудові електричних систем, включаючи стандарт DIN VDE 0100-410, є певним викликом для тих, хто планує, створює та експлуатує центри обробки даних. Чи можуть центри обробки даних працювати без пристроїв залишкового струму? Ось що думають з цього приводу у компанії BACHMANN.

У будівлях та центрах обробки даних розетки утворюють інтерфейси між електричною системою та її користувачами. Це робить ще більш важливим дотримання стандартів забезпечення загального захисту та захисту людей. Однак у численному потоці посилань та контекстів різних правових та нормативних специфікацій проєктувальникам та інженерам-розробникам часто важко зрозуміти суть. Крім того, деякі правила знаходяться в архетипній «сірій зоні», що також стосується і пристроїв залишкового струму. Пристрої залишкового струму (ПЗС) контролюють і вимірюють залишковий струм. Пошкоджені ізоляція або струми витоку — цього достатньо, аби викликати залишковий струм, і це не тільки призводить до пошкодження системи, але також означає, що більше не можна гарантувати особистий захист.

З 1 жовтня 2018 року застосовується стандарт DIN VDE 0100-410, який у різних частинах описує захисні заходи та вимоги до розеток в кінцевих ланцюгах. Відповідно, пристрої залишкового струму з номінальним струмом спрацьовування нижче 30 міліампер повинні бути передбачені для розеток в кінцевих ланцюгах з номінальним струмом до 32 ампер, які будуть використовувати неспеціалісти. Це означало б, що центри обробки даних також повинні бути обладнані пристроєм залишкового струму. Однак це призводить до проблем, пов’язаних з високою доступністю центру обробки даних.

Пов’язані з роботою струми витоку в кінцевому контурі з ПЗС можуть становити максимум 9 міліампер. Водночас кожен пристрій може генерувати не більше 3,5 міліампера струму витоку. У найгіршому випадку це означає, що оператору центру обробки даних дозволяється підключати максимум два пристрої (сервер, комутатори тощо) до одного ПЗС, що практично не має сенсу і також не приносить прибутку. За даними Федерального управління з інформаційної безпеки (BSI), в центрах обробки даних можна очікувати струмів витоку близько 0,2 відсотка на 1 ампер лінійного струму. Для серверної стійки з потужністю 5-кіловат, цей показник становив би 14,4 міліампера, і, отже, значення вже було б дуже близьким до рівня спрацьовування ПЗС. Це тому, що пристрій залишкового струму може спрацьовувати від 15 міліампер і повинен спрацьовувати при 30 міліампер.

З нормативної та технічної точки зору ПЗС не мають сенсу в центрах обробки даних, оскільки постійні струми витоку виникають через джерела живлення в пристроях. У цьому випадку ті, хто планує та експлуатує електричну систему, можуть відхилятися від нормативних вимог. Як тільки аналіз ризику виключає людей, які мають доступ до центру обробки даних та розеток, що створюються для загального користування, наприклад прибиральниками чи зовнішніми службовцями, ПЗС може не використовуватися.

Щоб гарантувати, що неавторизовані люди не матимуть доступу до центру обробки даних, оператори можуть керувати авторизацією доступу до центру обробки даних для інструктованих осіб. Крім того, співробітники можуть ходити на тренінги й, отже, бути кваліфікованими як особи, що пройшли інструктаж. Зовнішній обслужний персонал, який не є інструктованим персоналом або кваліфікованим електриком, повинен мати можливість доступ лише у супроводі фахівця.

Тож, підсумуємо:

 • ПЗС не мають сенсу для центрів обробки даних з нормативної та технічної точки зору.
 • Потрібно забезпечити навчання працівників, щоб вони могли стати електрично підготовленими особами.
 • Отримати дозвіл на доступ до центру обробки даних можуть лише особи, які пройшли інструктаж.
На сторінку НОВИНИ
ПОСТАВИТИ ЗАПИТАННЯ

  Вентиляція
  Електротехніка
  Світло
  Будь ласка, заповніть всі необхідні поля
  ПІДПИСКА НА РОЗСИЛКУ