fbpx

ДЯКУЄМО ЗА ЗВЕРНЕННЯ ДО НАС

У найближчий час ми з вами зв’яжемося

Ми працюємо: ПН – ПТ, 9:00 – 18:00

Освітлення для кухні: на що звернути увагу?

Пам’ятайте, у 90-е у багатьох на кухні висіли світильники на пружині з круглим абажуром? Їх можна було опустити мало не до підлоги. Якщо не у вас, то у когось з друзів такий точно був.

Взагалі-то, «пружинка» — і не люстра зовсім, а одноламповий світильник. Якщо ви шукаєте варіант підсвічування над столом, вона цілком підходить. А ось якщо підбираєте світильник, здатний освітити кімнату цілком — підійде тільки люстра (багатоламповий прилад).

До речі, крім як кількістю лампочок, люстри від світильників відрізняються світловим потоком. Люстра зазвичай дає розсіяне світло, що висвітлює всю кімнату. Світильник же має направлений світловий потік.

Які однолампові світильники, люстри бувають підвісними й стельовими. Яку обрати — перш за все залежить від розміру приміщення. Якщо кухня стандартна або маленька, краще обрати стельову. Називається вона так тому, що не вішається, як люстра на ніжці, а кріпиться до стелі. Незручність такої люстри: щоб замінити лампочку, світильник доведеться частково розібрати. А ось з прибиранням проблем не виникає, оскільки зазвичай ці 3-5-9 лампочок закриті загальним плафоном.

Якщо кухня велика(від 12 кв.м) або об’єднана з вітальнею, підвісна люстра — найкращий вибір. Вона стане візуальним центром простору.Зазвичай в ній легше, ніж у стельової, замінити лампи: досить їх просто викрутити й поставити нові. Та й помити підвісну люстру не складе труднощів. Звичайно, ми не беремо до уваги люстри для великої вітальні або бальних залів, де для догляду потрібно наймати клінінгову компанію, а говоримо про звичайні люстри для середньостатистичних кухонь.

Який матеріал обрати?

Металеві, скляні або пластикові — найпоширеніші та звичні в догляді люстри для кухні. З них легше всього змахнути пил, очистити від бризок і жиру. Але потрібно пам’ятати, що скло крихке, а пластик з часом може втратити колишню яскравість.

Люстри з дерева без покриття або вкриті лаком виглядають цікаво, але очистити їх від кухонної кіптяви досить складно.Купувати таку можна, якщо ви завжди включаєте витяжку під час готування, а не тільки коли треба прибрати надлишок пара та неприємні запахи.

 

Що ж стосується текстилю, то він менш за все підходить для кухні. Відмити кухонну люстру з тканини може виявитися складніше, ніж купити нову.

А як щодо лампочки?

Конструкція кожної люстри передбачає використання певних видів ламп. Точніше навіть так: певний цоколь лампочки — гвинтовий різних розмірів або контактний.

Ще років 10 тому був однозначний зв’язок: гвинт — значить, лампа розжарювання, штирі — значить, галогенки. Але сьогодні ті ж світлодіоди можуть бути на будь-якому цоколі, а по виду нагадувати «груші» з нашого дитинства.

Лампи розжарювання — використовуються все рідше. У порівнянні з конкурентами нового покоління в індустрії світла служать не дуже довго. Зате придбали нову несподівану функцію: лампи з фігурною ниткою розжарювання використовують для декору у світильниках і люстрах без плафонів — на кшталт «павуків» в стилі лофт.

При покупці або заміні ламп розжарювання зверніть увагу на допустиму потужність патрона. Сучасні світильники часто розраховані на лампи малої потужності: навіть якщо цоколь дозволяє, їх не можна використовувати.

Доведеться брати компактні люмінесцентні (ККЛ) або світлодіоди. ККЛ дуже яскраві й економічні. Одна з головних претензій до них — хитромудра кручена форма. Негарно, коли така лампочка визирає з частково відкритого плафона. А от ККЛ у формі кулі або груші, тобто звичного вигляду, коштують як світлодіоди. Програючи останнім за ціною і терміном служби.

Світлодіодні лампи — дорогі, але при цьому найбільш економічні: як щодо споживання електроенергії, так і терміну експлуатації.

Колір світла

На питання, якого кольору світло, багато хто, не замислюючись, дасть відповідь:безбарвний. Насправді ж і природне, і штучне світло має відтінок. Є світло нейтральне — таким заведено вважати світло сонця в безхмарний день. Є світло тепле — таке, як на заході дня, коли в ньому з’являється жовтий відтінок. А є світло холодне — як у зимовий і несонячний день, у ньому присутні блакитні тони.

Раніше лампи розжарювання були тільки жовтими (теплими).Тепер штучне світло лампочки, як і природне, може бути нейтральним, теплим або холодним.А у найсучасніших світлодіодних люстр і світильників, наприклад, від THORN, є функція регулювання відтінків освітлення.

Для кухні традиційно радять теплі (2700-3000 К) або нейтральні за кольором лампочки(4000-4100 К). З холодними лампочками є певна проблема: через “синяву” вони спотворюють відтінки — їжа може здаватися неапетитною. Для підсвічування робочої поверхні це не так критично, як для люстри й загального освітлення.

На сторінку НОВИНИ
ПОСТАВИТИ ЗАПИТАННЯ

    Вентиляція
    Електротехніка
    Світло
    Будь ласка, заповніть всі необхідні поля
    ПІДПИСКА НА РОЗСИЛКУ